Od dzisiaj, 15 lipca 2020, we Włoszech obowiązkowe jest noszenie maseczki ochronnej w zamkniętych przestrzeniach publicznych. Zabronione są też zgromadzenia osób. Działania te są ważne, jak na razie, do 31 lipca, jak powiedział agencji informacyjnej ANSA, minister zdrowia Roberto Speranza. Minister dodał, że nie ma obecnie możliwości złagodzenia działań ochronnych związanych z zagrożeniem epidemiologicznym.

Informacja ta nastąpiła krótko po ogłoszeniu listy 13 państw, dla których zamknięte są włoskie granice. Przypomnijmy, że
chodzi o następujące kraje: Armenia, Bahrain, Bangladesz, Brazylia, Bośnia i Hercegowina, Chile, Kuwejt, Macedonia Północna, Mołdawia, Oman, Panama, Peru oraz Republika Dominikańska.

Stan zagrożenia w związku z epidemią zostanie prawdopodobnie jednak skrócony z pierwotnie planowanego 31 grudnia 2020 na 31 października 2020. To jednak nie jest jeszcze oficjalna informacja.

Włochy zrezygnowały też z zakazu korzystania ze schowków na bagaż podręczny w samolotach.
Od 15 lipca 2020 pasażerowie samolotów z i do Włoch będą mogli zabrać walizkę na pokład samolotu, natomiast płaszcze czy kurtki będą musiały być umieszczone w jednorazowych wysterylizowanych opakowaniach, które udostępnią linie lotnicze.

Kto więc może obecnie podróżować do Włoch? Przypomnijmy, że 3 czerwca 2020 Włochy otworzyły granice dla obywateli państw UE i strefy Schengen. Obostrzenia pozostały w mocy dla obywateli państw spoza Europy, w tym z USA. 1 lipca 2020 włoskie granice zostały otwarte dla podróżnych z państw uznanych za bezpieczne, których obywatele mogą przekraczać granice Unii Europejskiej bez konieczności odbywania kwarantanny. Są to: Algieria, Australia, Kanada, Gruzja, Japonia, Nowa Zelandia, Montenegro, Maroko, Rwanda, Serbia, Korea Południowa, Tajlandia, Tunezja i Urugwaj.

Na zdjęciu Roberto Speranza, Minister Zdrowia Włoch, w maseczce (fot. www.ansa.it)

Źródło: www.ansa.it

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?