Aktywiści powiązani z grupą Ultima Generazione oblali zabezpieczony solidnym szkłem obraz van Gogha na wystawie w Palazzo Bonaparte w Rzymie.

Warzywną zupą został oblany znajdujący się za szybą obraz „Siewca” autorstwa Vincenta van Gogha, jedna z ponad 50 prac artysty, którą można oglądać obecnie na wystawie w Rzymie.

Do zdarzenia doszło w piątek 4 listopada. Troje młodych aktywistów weszło do muzeum po zakupie biletów wstępu w piątek po południu. Obraz za szkłem został oblany zupą grochową. Obraz nie odniósł żadnych obrażeń. Po oblaniu obrazu zupą młodzi ludzie przykleili się dłońmi do ściany pod obrazem.

Organizacja tłumaczy, że jej akcje nie mają na celu niszczenia dzieł sztuki, lecz zwrócenie uwagi na postępującą katastrofę klimatyczną. Nieprzypadkowo został wybrany obraz zabezpieczony solidnym szkłem.

Niedawno w Muzeach Watykańskich miała miejsce podobna akcja, gdy młodzi aktywiści przykleili klejem swoje dłonie do grupy Laokoona.

„Siewca” to tytuł serii obrazów van Gogha. Obraz oblany zupą to ten widoczny na zdjęciu. Dzieło powstało w 1888 roku i na stałe znajduje się w Kröller-Müller Museum w Otterlo w Holandii.

Źródło: https://www.mostrepalazzobonaparte.it/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?