Ta informacja powinna stanowić przestrogę dla osób, które myślą, że nikt nie widzi, kiedy robią coś nielegalnego. Francuski turysta postanowił wykąpać się w fontannie delle Api na Piazza Bernini. Wydarzenia miały miejsce wczesnym porankiem w niedzielę 28 kwietnia 2019. Został złapany przez policję i ukarany mandatem w wysokości 450 euro.

Fontana delle Api została zaprojektowana w roku 1644 przez Gianlorenzo Berniniego, pierwotnie jako wodopój dla koni. Zrobiona jest z marmuru i ma kształt muszli z trzema pszczołami. Pszczoły nawiązują do herbu rodziny Bernini.

Pierwotnie fontanna była usytuowana na wylocie ulicy Via Sistina na innym krańcu placu Barberini, ale została zdemontowana w 1865 roku ze względu na ruch uliczny. Jej fragmenty zostały złożone w magazynie, a obecna forma to wynik przebudowy dokonanej przez rzeźbiarza Adolfo Apolloniego. W roku 2017 fontanna przeszła gruntowną rewitalizację, którą zasponsorowała grupa Duńczyków. Był symboliczny gest wynagradzający szkody wyrządzone przez duńskich pseudokibiców piłki nożnej w lutym 2015 roku.

Źródło: pl.wikipedia.org, fot. Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=187171

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?