Gabinet premiera Giuseppe Conte zdecydował się jednak na wydłużenie stanu wyjątkowego do 31 stycznia 2021. Ma to związek z trwającym od dwóch miesięcy przyrostem zachorowań na COVID-19.

Wśród nowych obostrzeń znalazł się nakaz zasłaniania nosa i ust w całym kraju we wszystkich miejscach publicznych, także na zewnątrz, gdy nie ma możliwości zachowania odstępu minimum 1 metra od innych osób. Nie dotyczy to osób zamieszkujących to samo gospodarstwo domowe. Nakaz noszenia maseczek pozostaje w mocy przynajmniej do 15 października.

Maseczki są także obowiązkowe w miejscu pracy, chyba że ktoś pracuje z domu. Są pewne odstępstwa od nakazu, nie trzeba nosić maseczek np. w miejscach odizolowanych, takich jak wiejskie, mało zaludnione obszary. Osoby odmawiające zakrywania nosa i ust narażają się na mandat w kwocie od 400 do 1.000 euro. Jeśli właściciele biznesów nie forsują nakazu noszenia maseczek, grozi im nie tylko mandat, lecz także przymusowe zamknięcie biznesu na nawet 30 dni.

Dodatkowo rząd wprowadził obowiązkowe testy dla osób przyjeżdżających do Włoch z Belgii, Holandii i Wielkiej Brytanii, Chorwacji, Grecji, Malty, Hiszpanii i z siedmiu rejonów Francji (w tym Paryża).

Na fotografii premier Włoch, Giuseppe Conte

Źródło: https://www.ansa.it/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?