Jeżeli nie lubisz zabierać ze sobą grubych przewodników, map czy wynajmować profesjonalnego przewodnika, proponujemy dziś 10 najlepszych i darmowych aplikacji na telefon, które pozwolą ci lepiej i przyjemniej zwiedzać Rzym.

Fountains in Italy
fontanny w Rzymie to nie tylko zabytki, lecz także (nie wszystkie) miejsca poboru wody pitnej. Aplikacja pozwala twojemu telefonowi na znalezienie rzymskich fontann i wyróżnia te z wodą pitną (wł. nasoni). W bazie apki jest 22.00 fontann w całych Włoszech.

Aplikacja Fountains in Italy

Streetart Roma
Nudzą cię zabytki Rzymu? Chcesz obejrzeć współczesne malowidła ścienne w Rzymie? W bazie aplikacji znajduje się ponad 100 dzieł sztuki ulicznej rozsianych po całym mieście.

Aplikacja Streetart Roma

WC Rome
Rzym (niestety) nie słynie z dobrego dostępu do publicznych toalet. Ta aplikacja przy pomocy lokalizacji pozwoli ci znaleźć najbliższą toaletę wraz z jej godzinami otwarcia i adresem. W bazie znajduje się ponad 120 adresów.

Aplikacja WC Rome

Rome Travel Guide
Oczywiście do zwiedzania Rzymu istnieje niejedna aplikacja na smartfona, ale ta ma bardzo dobre recenzje. Apka obejmuje mapy dostępne w trybie offline, informacje dotyczące atrakcji, restauracji, hoteli oraz porady samych użytkowników. Wszystkie te informacje są dostępne offline, więc można zaoszczędzić na opłatach za roaming.

Aplikacja rome Travel Guide

Probus Rome
Wielu turystów przebywających w Rzymie obawia się korzystania z autobusów. Szkoda, ponieważ siatka komunikacji autobusowej pokrywa większą część miasta, niż metro. Ale aplikacja Probus Rome pozwoli szybko odnaleźć najbliższy przystanek autobusu, aktualizuje w czasie rzeczywistym ewentualne opóźnienia i zmiany w rozkłądzie jazdy i pozwoli zaplanować trasę przejazdu.

Aplikacja Probus Rome

Źródło: http://www.thelocal.it/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?