Aktualności Muzea Rzymski blog

Zmiany w cennikach włoskich muzeów państwowych

41658090_264706650833376_5741802947499524096_n

Włoski minister kultury, Alberto Bonisoli, zapowiedział szereg zmian w cennikach biletów wstępu do włoskich muzeów.
Pierwszą ważną zmianą jest wprowadzenie darmowego wstępu do muzeów przez jeden tydzień w marcu, począwszy od marca 2019 roku. Akcja nosi nazwę Settimana di Cultura i obejmie sześć kolejnych dni w marcu, kiedy będzie można zwiedzać włoskie państwowe muzea i miejsca wykopalisk całkowicie za darmo. Dyrektorzy placówek muzealnych otrzymają ponadto do wykorzystania w wybranych przez siebie terminach jeszcze dodatkowych osiem dni. W te osiem dni również będzie można zwiedzać muzea bez opłat.

Drugą zmianą jest ograniczenie akcji Domenica al Museo, czyli Niedziela w muzeum do okresu poza szczytem sezonu. Dotychczas każda pierwsza niedziela miesiąca była darmowym wstępem do muzeum. Po zmianach będzie dalej, ale w okresie od października do marca. Zmiany wchodzą w życie od jesieni 2018.

Trzecią nowinką jest wprowadzenie biletów wstępu w cenie 2 euro dla osób w wieku 18-25 lat. Dotychczas większość muzeów honorowała darmowy wstęp dla osób w wieku do 18 roku życia. Ministerstwo chce aktualnie objąć zniżką młode osoby do 25 roku życia, które zapłacą za bilet wstępu jedynie 2 euro, zamiast pełnej stawki, jak dotychczas.

źródło: https://www.naba.it/, https://web.facebook.com/albertobonisoliM5S/

Share

About the author

ME

Add Comment

Click here to post a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Pogoda w Rzymie

Pogoda w Rzymie
 
Now
15
Tue
11
Wed
6
Thu
8
Fri
9
Sat
8
Weather from OpenWeatherMap

Aktualnie na Facebooku

Fani

ON FACEBOOK

Facebook Live Stream