Aktualności Koloseum – Colosseum Rzymski blog

Wyższe poziomy Koloseum otwarte dla turystów

eternal-beauty-notti-al-colosseo-mobile

W starożytnym Rzymie czwarty i piąty poziom Koloseum był zwyczajowo miejscem dla uboższych mieszkańców Wiecznego Miasta. Tu miejsca były tanie, ale też widoki marne, bo daleko od areny.
Od teraz jednak turystów czeka miła niespodzianka – od początku października w ramach zwiedzania Koloseum z przewodnikiem, można zwiedzać także te wyższe poziomy amfiteatru.
Oficjalne otwarcie tych pięter miało miejsce w zeszłym tygodniu. Włoski minister kultury ogłosił, że te poziomy są udostępnione do zwiedzania po 40 latach przerwy. Oczywiście zostały one wyremontowane.

Tak więc od tego tygodnia można zwiedzać Koloseum na najwyższych piętrach i podziwiać widok na miasto ze starożytnego amfiteatru, z wysokości 40 metrów.
W październiku zwiedzanie wyższych pięter jest częścią zwykłego zwiedzania z przewodnikiem, które dotychczas obejmowało podziemne części. W listopadzie dla zwiedzających pozostaną jedynie wyższe poziomy, ponieważ niższe będą odnawiane.

Cena za zwiedzanie wynosi 9 euro, a rezerwacja jest obowiązkowa. Ze względów bezpieczeństwa wyższe poziomy można zwiedzać jedynie w grupach zorganizowanych do 25 osób z przewodnikiem.

W całym budynku Koloseum trwa obecnie kosztujący wiele milionów euro remont, którego sponsorem jest producent obuwia Tod’s.

Koloseum przed renowacją
03-prima-desktop

Wizualizacja Koloseum po renowacji
03-dopo-desktop

Źródło: https://www.thelocal.it,http://www.tods.com

Share

About the author

ME

Add Comment

Click here to post a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Pogoda w Rzymie

Pogoda w Rzymie
 
Now
13
Tue
13
Wed
10
Thu
11
Fri
16
Sat
16
Weather from OpenWeatherMap

Aktualnie na Facebooku

Fani

ON FACEBOOK

Facebook Live Stream