Aktualności Rzymski blog

Wypożycz sobie skuter miejski w Rzymie

Precio_INGLES_IZQ

W wielu europejskich miastach działają już projekty polegające na możliwości wypożyczenia roweru za drobną opłatą. Czy rower to jednak to co kojarzy się z Rzymem? Raczej nie. Zresztą projekt rowerowy istnieje od dawna, ale niestety ze względu na wiele czynników nie sprawdza się w Rzymie.

Tak więc władze miejskie w Wiecznym Mieście postanowiły, że w Rzymie można wypożyczyć na podobnych zasadach skuter. Teraz każdy może poczuć się jak Audrey Hepburn przemierzająca Rzym na skuterze marki Vespa w filmie „Rzymskie wakacje”.

Program zapowiedział miejski wydział transportu. Do wypożyczenia będzie flota składająca się z 240 pojazdów. Ich liczba zostanie zwiększona w roku przyszłym. Pojazdy te są dobrze dostosowane do rzymskich ulic: są proste w obsłudze, lekkie i nadają się do poruszania po wąskich uliczkach. Do tego są ekologiczne, bo całkowicie bezemisyjne.

W celu wypożyczenia skutera należy zainstalować w telefonie aplikację eCooltra (AppStore, Google Play) i utworzyć profil. Od tej chwili mamy możliwość zlokalizowania najbliższej stacji, rezerwacji skutera i jazdy nim w cenie 24 eurocenty za minutę. Cena obejmuje baterię, 2 kaski i ubezpieczenie.

Audrey_Hepburn_and_Gregory_Peck_on_Vespa_in_Roman_Holiday_trailer

Źródło: www.thelocal.it, https://www.ecooltra.com/en/

Share

About the author

ME

Add Comment

Click here to post a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Pogoda w Rzymie

Pogoda w Rzymie
 
Now
24
Sun
24
Mon
26
Tue
24
Wed
22
Thu
22
Weather from OpenWeatherMap

Aktualnie na Facebooku

Fani

ON FACEBOOK

Facebook Live Stream