Aktualności Dojazd Podróż samolotem

Szybki pociąg na rzymskie lotnisko Fiumicino

Szybki pociąg połączy lotnisko Fiumicino z miastem już w grudniu.
Rzymskie lotnisko im. Leonardo da Vinci będzie pierwszym węzłem we Włoszech obsługiwanym przez szybkie nowoczesne pociągi. Pierwsza faza rozpocznie się w grudniu, kiedy lotnisko uzyska szybkie połączenie z Wenecją. Pociągi jadące spoza Rzymu dotrą na lotnisko szybciej, bo bez konieczności zatrzymywania się na rzymskiej stacji Termini.
Pociąg z Wenecji będzie kursował codziennie i zatrzymywał się w Padwie, Bolonii, Florencji i na Fiumicino. Pociąg z Florencji dotrze na Fiumicino w 1 godzinę i 50 minut.

Dodatkową opcją będzie możliwość dokonania check-inu na pokładzie pociągu dla pasażerów podróżujących tylko z bagażem podręcznym. Rozważany jest plan sprzedawania biletów lotniczych razem z kolejowymi, np. na trasie Florencja-Nowy Jork.

Obecnie podróżni jadący na lotnisko mają dwie opcje: Ekspres Leonardo (30 minut), jadący ze stacji Termini. Kursuje co pół godziny i bilet kosztuje 14 euro. Dużą przeszkodę dla podróżujących z większą ilością bagażu stanowi konieczność dotarcia na peron 24.
Drugą opcja to wolniejszy pociąg FL1 Fara Sabina/Orte line, który nie staje na stacji Termini, lecz w kilku innych. Dojazd na lotnisko zajmuje 50 minut z Tiburtiny i ok. 25 minut z Trastavere. Bilet kosztuje 8 euro.

Rzymskie lotnisko w Fiumicino
Rom_Fiumicino_Airport_2008_by-RaBoe

Źródło: www.wantedinrome.com

Share

About the author

ME

Add Comment

Click here to post a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Pogoda w Rzymie

Pogoda w Rzymie
 
Now
3
Mon
8
Tue
11
Wed
8
Thu
9
Fri
11
Weather from OpenWeatherMap

Aktualnie na Facebooku

Fani

ON FACEBOOK

Facebook Live Stream