Aktualności Altare della Patria - Ołtarz Ojczyzny Co zwiedzać

Rzymska policja poszukuje turystów

1200px-Piazza_Venezia_-_Il_Vittoriano

Policja w Rzymie próbuje zidentyfikować i poszukuje grupy turystów, którzy w ostatnią niedzielę kąpali się półnago (a częściowo także zupełnie nago) w rzymskiej fontannie koło monumentu Ołtarza Ojczyzny (wł. Altare della Patria) przy placu Piazza Venezia, zwanego rzymskim grobem nieznanego żołnierza. Jest to dla Włochów bardzo ważne miejsce pamięci narodowej i wiele osób uważa, że zachowanie turystów jest bezczeszczeniem tego miejsca.

Rzymska policja opublikowała na początku tygodnia zdjęcie turystów i wezwała ambasady do pomocy w zidentyfikowaniu osób widocznych na zdjęciu.

Całość ich zachowań i incydentu została uwieczniona na filmie przez rosyjskiego przewodnika, który filmował zajście, czekając na interwencję służb porządkowych. Ta jednak nie nastąpiła, mimo że kąpanie się w rzymskich fontannach jest surowo zabronione. Wezwana na miejsce policja przybyła niestety za późno i jak na razie nie udało jej się namierzyć turystów-wandali.

Źródło: thelocal.it, fot. By Paolo Costa Baldi – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=18023390

Share

About the author

ME

Add Comment

Click here to post a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Pogoda w Rzymie

Pogoda w Rzymie
 
Now
3
Mon
8
Tue
11
Wed
11
Thu
12
Fri
13
Weather from OpenWeatherMap

Aktualnie na Facebooku

Fani

ON FACEBOOK

Facebook Live Stream