Aktualności Rzymski blog Watykan

Prezydent Trump odwiedzi Rzym

720px-Donald_Trump_official_portrait

W Rzymie wprowadzane są nadzwyczajne środki bezpieczeństwa związane ze zbliżającą się wizytą prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa.

Prezydent Trump ma wylądować na lotnisku Fiumicino we wtorek 23 maja wieczorem. Na środę zaplanowane są spotkania z prezydentem Włoch Sergio Mattarella i papieżem Franciszkiem. Prezydentowi towarzyszyć będzie małżonka Melania, córka Ivanka, sekretarz stanu Rex Wayne Tillerson oraz spora amerykańska delegacja.

Małżonka prezydenta ma w planach odwiedziny w szpitalu dziecięcym, a córka ma czas dla siebie.

Dziś w poniedziałek odbędzie się zaś spotkanie szefów policji mające na celu omówienie szczegółów dotyczących zabezpieczenia imprezy.

Jak wizyta Donalda Trumpa wpłynie na życie mieszkańców miasta i turystów odwiedzających Rzym? Będą pewne utrudnienia. Wokół Watykanu i prezydenckiego Pałacu Kwirynalskiego zostaną utworzone dwie czerwone strefy. Ograniczenia dotyczą ruchu samochodowego i pieszego.

Prezydent Trump spędzi w Rzymie 24 godziny. Stąd odleci do Belgii. Na koniec tygodnia wróci do Włoch, na Sycylię, gdzie weźmie udział w szczycie G7.

Na budynku w Rzymie niedawno zaś pojawił się taki oto mural, który niewątpliwie ma coś wspólnego ze spotkaniem papieża i prezydenta.

C_ng3oIXkAAxzhA
fot. Twitter, @JosephineMcK

Źródło: www.thelocal.it, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=55176146

Share

Facebook

Pogoda w Rzymie

Pogoda w Rzymie
 
Now
20
Sun
29
Mon
25
Tue
27
Wed
26
Thu
25
Weather from OpenWeatherMap

Aktualnie na Facebooku

Fani

ON FACEBOOK

Facebook Live Stream