Aktualności Co zwiedzać Rozrywka Rzymski blog

Ponowne otwarcie parku rozrywki w Rzymie

park-luneur

Najstarszy park rozrywki we Włoszech ponownie otwiera swoje podwoje dla gości. Park nazywa się Luneur, leży na południowych krańcach miasta (EUR) i został otwarty wczoraj (27.10.2016) po 8 latach zamknięcia. Okazja jest znakomita, zarządca parku wybrał na otwarcie weekend przed Halloween, więc spodziewa się wielu odwiedzających.

W otwarcie parku Luneur 21 mln euro zainwestowała firma Cinecittà Entertainment. Celem jest przyciągnięcie corocznie 700 gości, głównie rodzin z dziećmi w wieku do 12 lat. Bilet wstępu kosztuje 2,5 euro (możliwy zakup online). Dzieci do 1 roku życia mają wstęp za darmo.

W parku jest 25 atrakcji na terenie siedmiu ha, w tym oryginalny diabelski młyn, roller coaster Brucomela, karuzele z konikami i filiżankami, a także tunel, labirynt i wielka huśtawka oraz farma czarnoksiężnika z Oz.

Od 5 listopada 2016 dzieci mogą odwiedzać w parku świętego Mikołaja, a kilka dni później rusza wioska bożonarodzeniowa. Do tego warsztaty i animacje, lekcje języka angielskiego i punkty opieki dla dzieci.

Park rozrywki założono w miejscu targów rolniczych, które odbyły się w tym miejscu w 1953 roku. Park funkcjonował od 1960 do 2008, kiedy zamknięto go z powodu przeprowadzenia koniecznych prac remontowych.

park-luneur

fot. http://www.funweek.it/

źródło: www.wantedinrome.com

Share

About the author

ME

Add Comment

Click here to post a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Pogoda w Rzymie

Pogoda w Rzymie
 
Now
3
Mon
8
Tue
11
Wed
11
Thu
12
Fri
13
Weather from OpenWeatherMap

Aktualnie na Facebooku

Fani

ON FACEBOOK

Facebook Live Stream