Pogoda

Pogoda

Klimat na południu Włoch to właśnie to, o czym marzą turyści z krajów położonych na północ od Italii. W Rzymie panuje klimat typowo śródziemnomorski, tzn. lata są ciepłe i suche, zimy zaś łagodne, w przeciwieństwie np. do Lombardii, gdzie panuje klimat kontynentalny. Latem temperatura w Rzymie wynosi średnio 30°C, natomiast zimą słupek rtęci rzadko wskazuje mniej niż 10-15°C. Duży wpływ na różnice klimatyczne w regionie ma ponadto wysokość nad poziomem morza.
KIEDY JECHAĆ? – Główny sezon turystyczny rozpoczyna się na Wielkanoc i trwa aż do końca października, a szczytowe momenty oblężenia turystycznego przypadają na wiosnę i jesień, kiedy to autokary pełne turystów napływają do miasta ze wszystkich stron Europy. Wiele festiwali i koncertów odbywających się na świeżym powietrzu oraz fakt że Rzymianie opuszczają miasto – oznacza mały ruch i mniej zatłoczone centrum, sprawia iż warto odwiedzić Rzym latem, nawet kosztem upałów. Jeśli zdecydujecie się na tę porę roku, postarajcie się zaczynać zwiedzanie bardzo wcześnie, potem udać się na lunch oraz poobiednią drzemkę. Kolejną turę zwiedzania należy zaczynać około 18.00 w chłodzie wieczora.
Zimy w Rzymie są zazwyczaj łagodne i rzadko wtedy spotyka się turystów pomimo paru ciekawych wydarzeń mających miejsce z okazji Bożego Narodzenia.


A oto aktualizowana na bieżąco prognoza pogody z Rzymu:

[wpforecast id=”A” lang=”pl_PL” width=”550″ height=”1300″]

Share

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Pogoda w Rzymie

Pogoda w Rzymie
 
Now
16
Tue
11
Wed
6
Thu
8
Fri
9
Sat
8
Weather from OpenWeatherMap

Aktualnie na Facebooku

Fani

ON FACEBOOK

Facebook Live Stream