Aktualności Rzymski blog Watykan

Papież Franciszek ma problem z Internetem

Canonization_2014-_The_Canonization_of_Saint_John_XXIII_and_Saint_John_Paul_II_(14036966125)

Papież Franciszek przyznał na spotkaniu w Watykanie, że ma problem z obsługą nowych technologii. 81-letni papież przyznał, że nie nie wie jak używać Internetu, sieci społecznościowych czy telefonów komórkowych. Przyznał, że gdy chce wysłać email, pisze go odręcznie, a sekretarz przepisuje i wysyła. Franciszek nie potrafi używac i dlatego nie posiada także telefonu komórkowego. sieci społecznościowe także są mu nieznane, choć posiada aktywne konto na Twitterze. Konto jest obsługiwane przez jego współpracowników.

Na spotkaniu papież ogłosił informację, że w tym roku świętym stanie się zmarły w 1978 roku papież Paweł VI, reformator kościoła. Ogłaszając tę informację papież zażartował, że on sam i jego poprzednik Benedykt są na „liście oczekujących do świętości”.

Być może papież nie zna się na nowych technologiach, ale poczucie humoru go nie opuszcza.

Źródło: https://www.thelocal.it, fot. Jeffrey Bruno from New York City, United States – This file has been extracted from another file: Canonization 2014- The Canonization of Saint John XXIII and Saint John Paul II (14036966124).jpg, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=32436736

Share

About the author

ME

Add Comment

Click here to post a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Pogoda w Rzymie

Pogoda w Rzymie
 
Now
3
Sun
7
Mon
8
Tue
11
Wed
11
Thu
12
Weather from OpenWeatherMap

Aktualnie na Facebooku

Fani

ON FACEBOOK

Facebook Live Stream