Aktualności Muzea w Rzymie Rzymski blog

Nowe muzeum w Rzymie

Emiliano Allegrezza Fotografo

Pod adresem Via Merulana 121 otwiera się właśnie nowe muzeum w Rzymie. Muzeum poświęcone jest sztuce z początku XX wieku zgromadzonej przez Fundację Cerasi. Otwarcie galerii nastąpi już dziś, 11 maja 2018.
Budynek muzeum przy Via Merulana 121 należy do miasta, wcześniej mieściły się tu gabinety lekarskie. Pomieszczenia przeszły gruntowny remont w zeszłym roku. Koszty remontu sfinansowała fundacja. Wyniosły one 5 mln euro.

Kolekcja dzieł sztuki, jaką można oglądać w Palazzo Merulana, obejmuje zbiory fundacji należącej do Claudio i Eleny Cerasi. Aktualnie na pierwszym poziomie budynku oglądać można aktualnie 90 prac, w większości z okresu międzywojennego, takich artystów jak Balla, Cambellotti, de Chirico, Donghi, Capagrossi, Casorati, Pirandello czy Severini.

Drugi poziom Palazzo Merulana przeznaczony jest na wystawy i prezentację prac Boettiego, Mafai, Raphaël i Schifano. Ostatnie piętro będzie gościć wydarzenia kulturalne organizowane we współpracy w miejską sceną artystyczną.

Parter pałacu mieści kolekcję rzeźb i można zwiedzać go za darmo. Mieści się tu także księgarnia i taras z kawiarnią. Najłatwiej dotrzeć tu metrem linii A (stacja Manzoni), a także autobusem i tramwajem.

Bilety do muzeum kosztują 4 euro. Muzeum jest otwarte we wszystkie dni oprócz wtorku.

palazzo merulana_1
Ercole Drei, Calciatori. 1929

palazzo merulana_2
Antonio Donghi, Gita in barca, 1938

palazzo merulana_3
Antonio Donghi, PIccoli saltimbanchi. 1938

źródło: http://www.artslife.com

Share

About the author

ME

Add Comment

Click here to post a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Pogoda w Rzymie

Pogoda w Rzymie
 
Now
16
Tue
11
Wed
6
Thu
8
Fri
9
Sat
8
Weather from OpenWeatherMap

Aktualnie na Facebooku

Fani

ON FACEBOOK

Facebook Live Stream