Aktualności Rzymski blog

Niefortunne otwarcie TuliParku w Rzymie

come-funziona-tulipark

W Rzymie w wielkanocny weekend otwarto pierwszy park z tulipanami działający na takiej zasadzie, że w cenie biletu wstępu wliczone jest zerwanie sobie dwóch kwiatów i zabranie ze sobą do domu.
Odwiedzający mogą podziwiać 300 tysięcy zasadzonych tulipanów kilkudziesięciu gatunków w parku TuliPark Roma na powierzchni 15.000 metrów kwadratowych.
Opłata za wstęp to 3,50 euro, park czynny jest we wszystkie dni tygodnia oprócz piątku w godzinach 9-19. Adres parku to Via della Giustiniana 260.

Niestety po pierwszym weekendzie otwarcia parku, kierujący nim zgłosili ze smutkiem dewastację 7 tysięcy kwiatów. Niektórzy ze zwiedzających wyrywali kwiaty razem cebulkami w celu przesadzenia ich w przydomowym ogródku. Jest to zabronione, regulamin parku mówi jasno o tym, że kwiaty wolno jedynie odcinać. Co gorsza, osoby którym nie udało się wyrwanie kwiata z cebulką, porzucały w parku wyrwane tulipany.

Obecnie park poszukuje wolontariuszy, których zadaniem będzie wyjaśnianie gościom TuliParku sposobu ścinania kwiatów.

Mulino-a-vento-tulipark-roma-1920x1080

Źódło i fotografie: https://www.tulipark.it/

Share

About the author

ME

1 Comment

Click here to post a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Bardzo fajna inicjatywa. Szkoda, że niektórzy są tak bezmyślni. Kiedy byłam w Rzymie, odwiedziłam park z drzewkami pomarańczowymi i był cudowny. Nikt nie dewastował drzewek, na szczęście 🙂

Facebook

Pogoda w Rzymie

Pogoda w Rzymie
 
Now
14
Mon
15
Tue
17
Wed
16
Thu
25
Fri
21
Weather from OpenWeatherMap

Aktualnie na Facebooku

Fani

ON FACEBOOK

Facebook Live Stream