Aktualności Rzymski blog

Międzynarodowy festiwal literatury w Rzymie

locandina-letterature_web

W dniach 20 czerwca-21 lipca 2017 w Rzymie odbędzie się Letterature – Festival Internazionale di Roma. Miejsce wydarzeń to ponownie Basilica di Massenzio. Festiwalowe wydarzenia odbędą się w osiem wieczorów na przełomie czerwca i lipca.

W trakcie festiwalu zaproszeni znani autorzy zostaną poproszeni do napisania tekstu na wybrany temat, którym w tym roku jest Scrittori/Lettori: I banditi delle parole.

Festiwal odbywa się już po raz szesnasty. Lista zaproszonych gości obejmuje włoskich i światowych pisarzy, którzy w towarzystwie aktorów i muzyki na żywo będą czytać swoje prace.

Wśród zaproszonych są Hisham Matar (Libia), Amitav Ghosh (Indie), Colm Tóibín (Indie), Jenny Erpenbeck (Niemcy), László Krasznahorkai (Węgry), Viet Thanh Nguyen (Wietnam, USA) Lisa Hilton, Ali Smith oraz Hanif Kureishi (UK).

Wstęp na wydarzenia festiwalowe jest darmowy, ale bilety trzeba odebrać przed rozpoczęciem spotkań od godziny 20 w kasie na Via dei Fori Imperiali. Kto pierwszy ten lepszy, nie ma rezerwacji. Wszystkie odczyty zaczynają się o godzinie 21.

festiwal 2014
Spotkanie festiwalowe w roku 2014

Źródło: http://www.festivaldelleletterature.it/wp-content/uploads/2017/06/locandina-letterature_web.jpg

Share

About the author

ME

Add Comment

Click here to post a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Pogoda w Rzymie

Pogoda w Rzymie
 
Now
23
Tue
29
Wed
29
Thu
28
Fri
26
Sat
26
Weather from OpenWeatherMap

Aktualnie na Facebooku

Fani

ON FACEBOOK

Facebook Live Stream