Aktualności Rozrywka

Mecz Pokoju w Rzymie – wynik 6:3

Gwiazdorski Mecz Pokoju w Rzymie zakończył się wynikiem 6:3

W poniedziałek 1 września 2014 odbył się w Rzymie Mecz Pokoju pod patronatem papieża Franciszka. Mecz rozegrano na Stadionie Olimpijskim i wzięły w nim udział obecne i byłe gwiazdy piłki nożnej.

Przed rozpoczęciem gry papież połączył się ze stadionem i na żywo pozdrowił zawodników, którzy zostali podzieleni na dwie drużyny nazwane od dwóch fundacji dobroczynnych: Scholas i Pupi. Mecz wygrała drużyna Pupi wynikiem 6:3.

Swój udział odwołał w ostatniej chwili Lionel Messi, tłumacząc się kontuzją, jednak wielki entuzjazm kibiców wzbudził Diego Maradona, rodak papieża z Argentyny. Z tego kraju przyjechali jeszcze Diego Simeone, Abel Balbo i Javier Zanetti. Zagrali również zawodnicy takiego kalibru jak Alessandro Del Piero, Roberto Baggio, David Trezeguet, Andrij Szewczenko i Carlos Valderrama.
W bramkach stanęli: Gianlugi Buffon i Francesco Toldo.

Mecz odbył się w luźnej i wesołej atmosferze zabawy. Piłkarze uśmiechali się i żartowali. Fundacje Scholas i Pupi otrzymają dochód z tego spotkania oraz z SMSów wysyłanych przez telewidzów oglądających to wydarzenie.

Mecz pokoju w Rzymie
Piłkarskie gwiazdy na Meczu Pokoju

Źródło: http://www.dailymail.co.uk/, http://www.demotix.com/

Share

About the author

ME

Add Comment

Click here to post a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Pogoda w Rzymie

Pogoda w Rzymie
 
Now
3
Mon
8
Tue
11
Wed
8
Thu
9
Fri
11
Weather from OpenWeatherMap

Aktualnie na Facebooku

Fani

ON FACEBOOK

Facebook Live Stream