Aktualności Rzymski blog

Gladiatorzy, centurioni i riksze wracają na ulice Rzymu

673px-Centurion_2_Boulogne_Luc_Viatour

Gladiatorzy i inni artyści uliczni oraz rikszarze mogą powrócić na ulice Rzymu. Tak orzekł rejonowy sąd administracyjny po zażaleniu zgłoszonym przez grupę reprezentująca interesy artystów pracujących w przebraniach rzymskich centurionów (jednak nazywających siebie na co dzień gladiatorami).

Zakaz został wprowadzony w 2016 roku po serii skarg, głównie ze strony turystów, na nachalne praktyki reklamowe i bardzo zawyżone ceny usług ze strony rzeczonych gladiatorów.

Sąd argumentując orzekł, że zakaz miasta Rzymu miał swoje uzasadnienie w jubileuszowym roku 2016, ale w 2017 takie środki nie są już niezbędne.

Do decyzji sądu szybko odniosła się burmistrz Rzymu Virginia Raggi pisząc na Twitterze, że „miasto nie będzie zakładnikiem ulicznych artystów i pracuje nad nową regulacją, by chronić Rzym.” Uregulowanie sprawy ulicznych artystów było jednym z punktów programu wyborczego burmistrz Raggi.

Spór między ulicznymi artystami a władzami Rzymu trwa od wielu lat. Np. w roku 2002 wprowadzono przepisy nakazujące ulicznym artystom zdanie egzaminu ze znajomości języka angielskiego i ogólnej kultury osobistej. Później wprowadzono mandaty w kwocie 400 euro.

centurion rome

fot. http://www.dailymail.co.uk, By I, Luc Viatour, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2844461

Źródło: www.thelocal.it

Share

About the author

ME

Add Comment

Click here to post a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Pogoda w Rzymie

Pogoda w Rzymie
 
Now
24
Sun
24
Mon
26
Tue
24
Wed
22
Thu
22
Weather from OpenWeatherMap

Aktualnie na Facebooku

Fani

ON FACEBOOK

Facebook Live Stream