Aktualności Rzymski blog

Antyczne ruiny odkryte podczas robót przy linii metra

amba adram_3

Podczas prac przy linii C rzymskiego metra pracownicy natknęli się na niezwykłe znalezisko. Jak to w Rzymie, ze względu na bogatą i długą historię miasta, prace wykopaliskowe bardzo często pozwalają odkryć skarby. Tym razem odkopano rezydencję rzymskiego dowódcy wojskowego z II wieku naszej ery. Zdaniem archeologów jest to pierwsze takiego typu znalezisko w stolicy Włoch.

O odkryciu poinformowano 2 marca. Stanowisko archeologiczne ulokowane około 12 metrów pod Viale Ipponio. Odkrycia dokonano podczas prac przy stacji metra Amba Aradam w rejonie S. Giovanni.
Odkopana rezydencja liczy sobie 300 metrów kwadratowych i jest połączana z koszarami wojskowymi, w których stacjonowali pretorianie cesarza Hadriana, a które odkryto 2 lata temu, w 2016 roku.
Sama rezydencja dowódcy ma przynajmniej 14 pomieszczeń, które zabudowane są wokół centralnego podwórza, na którym zachowały się nawet resztki fontanny. Na podłogach widać mozaiki, a na ścianach freski. Będą one teraz delikatnie i ostrożnie usuwane i przenoszone w inne miejsce, by umożliwić kontynuowanie prac.

amba adram_5

amba adram_4

amba adram_2

amba adram_1

Źródło: www.wantedinrome.com, http://roma.repubblica.it

Share

About the author

ME

Add Comment

Click here to post a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Pogoda w Rzymie

Pogoda w Rzymie
 
Now
3
Sun
7
Mon
8
Tue
11
Wed
11
Thu
12
Weather from OpenWeatherMap

Aktualnie na Facebooku

Fani

ON FACEBOOK

Facebook Live Stream