Aktualności Bez kategorii Co zwiedzać Gastronomia Zabytki

Antico Caffè Greco

Kierując się w stronę Piazza di Spagna trafiamy na jedną z najbardziej ruchliwych ulic, Via dei Condotti. Znajdują się tu eksluzywne butiki najbardziej rozpoznawalnych marek we Włoszech: Dolce&Gabbana, Versace, Armani i wielu, wielu innych. Często sklepy te, same w sobie są małymi, współczesnymi dziełami sztuki. Docierając pod numer 86 stajemy przed najsłynniejszą i najstarszą kawiarnią w Rzymie – Antico Caffè Greco, zwaną potocznie przez Rzymian po prostu Caffè Greco. Kawiarnię założył Grek (stąd nazwa), Nicola della Maddalena, w 1760 roku. Jedynie wenecka Caffè Florian może pochwalić się dłuższą historią na terenie całej Italli.

Bywali tu najwięksi spośród wielkich: Stendhal, Goethe, Byron, Liszt, H.C. Andersen, Mendelssohn i wielu, wielu innych. Swoje wiersze tworzyli tu także nasi wielcy rodacy, Mickiewicz i Słowacki.

Przez wiele lat kawiarnia służyła za miejsce spotkań artystycznych i politycznych dyskusji. Do dziś wnętrze kryje wiele wspaniałych pamiątek po słynnych gościach. Kawiarnia nie należy do najtańszych w mieście, ale warto poświęcić symbolicznie 1 euro i napić się wspaniałego espresso w zabytkowym wnętrzu. Stąd już tylko dwa kroki dzielą nas od Schodów Hiszpańskich, gdzie można przysiąść na chwilę po dobrej kawie.

 

 

 

 

 

Share

About the author

MP

Add Comment

Click here to post a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Pogoda w Rzymie

Pogoda w Rzymie
 
Now
13
Tue
14
Wed
10
Thu
11
Fri
16
Sat
16
Weather from OpenWeatherMap

Aktualnie na Facebooku

Fani

ON FACEBOOK

Facebook Live Stream